Sól drogowa

Warto czyścić samochód z soli drogowej.

PrestigeCarClub Grudzień 22, 2013

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak zgubne jest działanie soli na samochód. Zazwyczaj przychodzi nam na myśl zżerana przez rdze karoseria czy spód samochodu. Niestety osadzająca się sól z jezdni, niszczy również chłodnicę, klimatyzację czy wszystkie elementy metalowe. Dzieje się tak na skutek, nie tylko osadzania się mokrej soli na samochodzie, ale również osadzania się na nim kurzu solnego, gdy posypana sola ulica robi się sucha.

Sól powoduje sporo uszkodzeń.

Wówczas, jak twierdzi jeden z właścicieli samochód, samochód staje się matowy, oblepiony i, faktycznie częściej psuje się. Słowa te popierają również mechanicy, którzy zauważają zwiększoną ilość napraw po soli zima i wiosną, kiedy samochody zaczynają działać na zwiększonych obrotach i wychodzą na jaw solne uszkodzenia z zimy.
Jak na razie, nic jednak nie wskazuje na to, żeby drogowcy zabrali z jezdni, wysypaną zimą sól. Zimą wysypywanie soli jest o tyle istotne, że sól, powoduje, ze podczas opadów śniegu ulice nie powlekają się warstwą lody i nie są śliskie, jak twierdzi Iwona Fryczyńska, rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta Warszawa. Niestety nie ma innej metody, żeby zimą tanio i skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się po drogach samochodów.

Warto przygotować się na nadchodzącą zimę.

Wypada, zatem przygotować się do użytkowania samochodów zimą. Warto je, przed sezonem, porządnie wywoskować i co jakiś czas umyć, zmywając warstwę soli. Dobrym wyjściem będzie również codzienne szczotkowanie samochodu i usuwanie z niego kurzu solnego. Najlepsza do tego celu jest sucha szmatka gdyż woda może zaszkodzić karoserii przy ujemnych temperaturach niż, znajdująca się na niej sól.

Przeczytaj jak przygotować samochód na zimę.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Facebook

*/?>