Nissan GTR wynajem

admin Sierpień 11, 2015

Nissan GTR wynajem

Mamy w naszej ofercie dwa samochody sportowe marki Nissan GTR R35 Skyline, oto dlaczego warto chociaż raz wynająć ten pojazd i przejechać się nim.

Każdy seryjnie produkowany, dopuszczony do ruchu samochód, jest testowany na Torze Numburgring, również Nissan GTR w wersji NISMO, który uzyskał tam najlepszy czas. W testach Nissan pokonał takie auta, jak Doge Viper, Lexus LFA, Pagani Zonda, Ferrari Enzo, Koenigsegg CCX, Lamborghini Murcielago LP640, oraz kilka innych, z wyższej półki jakościowej i cenowej.

Dlaczego Nissana GT-R jest taki szybki?

  • Silnik o pojemności 3,8l, V6 z dwoma turbosprężarkami o dużej wydajności, generująca moc 548KM
  • Szybka skrzynia biegów, typowa dla samochodów o wysokich osiągach
  • Napęd na cztery koła z równomiernym przekazywaniem siły na koła przez elektronikę
  • System Lunch Control – procedura startu
  • Monitorowanie uślizgu każdego koła osobno przy starcie
  • Osiąganie ogromnych przeciążeń przy pełnej trakcji pojazdu
  • Ceramiczno-karbonowe hamulce montowane są w standardzie
  • Jeden z najtańszych super samochodów

Pośród wszystkich zalet Nissana GT-R najważniejsza zdaje się być elektronika samochodu. Jak już wspomnieliśmy, napęd na cztery koła jest totalnie zelektronizowany, pozwala na osobny pomiar każdego koła. Dzięki temu szpery potrafi przekazać optymalną moc na konkretne koło. Daje to wyjątkową przyczepność samochodu do podłoża. Samochód prowadzi się perfekcyjnie również dlatego, że uzyskano niemal perfekcyjne przeniesienie napędu 53% na oś przednią i 47% na oś tylną w stosunku do masy, co wyważyło auto, dzięki połączeniu skrzyni, transferu i tylnego dyferencjału w całość i przesunięciu ich do tyłu. Zachowanie samochodu, przy takich parametrach jest przewidywalne, co znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy, mimo rozwijanej szybko prędkości. Nissan GTR to najchętniej wynajmowany samochód sportowy.

Na nią wpływają również wspomniane wcześniej klocki hamulcowe, które wykonane są z materiału ceramiczno- karbonowego, charakteryzującego się wolniejszym nagrzewaniem, a przez to skuteczniejszym hamowaniem i możliwością opóźnienia punktu hamowania na torze. To na pewno zdeklasyfikowało przeciwników Nissana na Torze Numburgring.

Ponadto, przy imponujących osiągać pomogła procedura startu – Lunch Control. Tutaj wyższością nad innymi pojazdami z klasy, okazał monitorowaniem uślizgu każdego koła z osobna. Dzięki temu moc maksymalna rozdzielona jest równomiernie pomiędzy poszczególnie koła, zabierając uślizg z, koła które zaczyna się ślizgać i przekazując go do, kół które lepiej utrzymują trakcję. Dlatego Nissan GT-R startuje znacznie szybciej niż większość samochodów, z Lamborghini Avantador na czele, mimo gorszych warunków aerobowych Nissana.

Wynajem Nissan GT-R  tylko dla wybranych?

Doge Viper, Lexus LFA, Pagani Zonda, Ferrari Enzo, Koenigsegg CCX, Lamborghini Murcielago LP640, czyli samochody porównywane na torze z opisywanym Nissanem GT-R są znacznie droższe. Niestety tylko garstka osób może sobie na nie pozwolić. Nissan GT-R jest znacznie bardziej dostępny. Jest wręcz najtańszym samochodem z wysokiej półki aut sportowych i luksusowych, o imponujących osiągach i innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

Wynajem Nissan GTR

Dodaj komentarz

Comments are closed.

Facebook