Zabezpieczenie samochodu przed zimą

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą?

admin Grudzień 17, 2013

By zimą samochody nie zawodziły, muszą być odpowiednio do tego przygotowane. Tak samo jak kierowcy, i nasze maszyny powinny być zadbane, na ten najtrudniejszy okres roku. Dzięki temu, nie tylko zabezpieczymy auto przez uszkodzeniem, korozją czy zużywaniem się akumulatora i innych narażonych na to części samochodu, ale i znacznie zmniejszymy ewentualność uczestniczenia w wypadku, jak twierdzi Beata Wrocławska, ekspert ProfiAuto.pl. Również Witold Rogowski, ekspert sieci ProfiAuto.pl wskazuje możliwość rdzewienia podszybia przy jego niedrożności odpływów, gdy dodatkowo zalegają w zagłębieniu mokre liście i woda. Oczywiście narażony jest również układ elektryczny, w przypadku zwiększonej wilgotności poszczególnych elementów. Szczególnie dotknięte mogą być przewody zapłonowe, akumulator czy hamulce.

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Żeby odpowiednio przygotować samochód do zimy musimy zwrócić uwagę na oświetlenie samochodu. Sprawdzić stan reflektorów, kupić nowe żarówki czy ustawić kąt padania światła. Związek z widocznością mają również dobre wycieraczki, które w szczególnych warunkach mogą okazać się wyjątkowo ważne. Oczywiście każdy powinien pamiętać o zmianie płynu w chłodnicy na zimowy, charakteryzujący się obniżoną temperaturą zamarzania, oraz płynu w spryskiwaczach, żeby nie pozatykać pompek spryskiwacza.

Wymiana oleju silnikowego.

Ważna jest też wymiana oleju, ponieważ mocniej pracujący zima samochód wymaga zwiększonej ochrony tarcia.

Wymiana opon

Nie trzeba oczywiście przypominać o zmianie opon na zimowe. Jazda po śniegu w oponach, tak zwanych letnich, może być katastrofalna w skutkach. Niestety popularne opony wielosezonowe również nie są dostatecznie przystosowane do warunków zimowej jazdy. Jest to szczególnie ważne w obszarach górskich, gdzie odpowiednia przyczepność auta do jezdni może wielokrotnie uratować kierowcy i pasażerom życie.

Nowy akumulator?

Równie ważny jest oczywiście akumulator oraz, co może dziwić, instalacja klimatyzacji, która wpływa na unikanie zaparowania szyb.
Dla dobrego kierowcy, który jest odpowiedzialny, czynności te powinny być podstawą wejścia w okres zimowy. Świadczą o tym nie tylko słowa ekspertów ProfiAuto.pl, ale również wieloletnie doświadczenia.

Zapraszamy Auto Kompan

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Facebook