Mustang GT Ford Wynajem

FORD MUSTANG JEST JEŻDŻĄCĄ HISTORIĄ

admin Październik 11, 2016

Ford Mustang jest jeżdżącą historią.

Ford Mustang jest jeżdżącą historią. Legendą, która utwierdza w przekonaniu, że motoryzacja jest fascynująca. To samochód, którego zna i pożąda każdy. Jest legendą, którą każdy chciałby się przejechać choć raz, na przykład na ślub.

Narodziny legendy FORD MUSTANG

Ford Mustang jest dzieckiem złotych czasów rozwoju gospodarki amerykańskiej w latach 60-tych. Został stworzony w okresie wzmożonego popytu konsumentów, przeżywających przemiany kulturowe, społeczne i ekonomiczne, na wysokiej jakości produkt. Był synonimem dostatku, wyjątkowości nowoczesnych myśli technologicznych i postępu, również społecznego. Stał się symbolem wielkich przemian.
Jego inspiracją był, również znany i ceniony, Chevrolet Corvair, nazywany „Porsche dla ubogich” oraz myśliwiec P51 Mustang z II Wojny Światowej. Z takiej mieszanki musiał powstać wyjątkowy model. Mustang przewyższał klasą swojego poprzednika, był szybki jak myśliwiec, a jego logo stał się dziki koń z prerii, odzwierciedlający wolność i siłę pojazdu.
Pierwszy prototyp powstał w październiku 1962 r. Mustang miał silnik V4 z niemieckiego Forda Taunusa zamontowany centralnie, co zwiększało jego sterowność, a jednocześnie wysmakowaną koncepcję sportowego, dwumiejscowego auta. Spodobało się to wszystkim, niezależnie od wieku czy stanu posiadania.
Drugi prototyp wyjechał z hali produkcyjnej w 1963 r. Był czteromiejscowym klasykiem z mocnym silnikiem z przodu. Zamontowano w nim napęd na tylną oś oraz tańsze podzespoły sprawdzone już na modelach Falcon i Fairlane.

Ford Mustang wynajem

zdjęcie pochodzi ze strony topspeed com

Mustang wchodzi na salony

Oficjalne przedstawienie Mustanga odbyło się w kwietniu 1964r. Miało to miejsce w Nowym Jorku, podczas wystawy, po wyjątkowej, jak na tamte czasy, promocji medialnej. Nakręcono nowatorski spot reklamowy, zamieszczono artykuły w ponad 2600 gazetach, nie tylko branżowych, a nawet wyprodukowano ponad 8000 modeli samochodu. Egzemplarze miały znaleźć się w każdym salonie Forda tak, aby zwiększyć możliwość obejrzenia auta przez potencjalnych klientów.
Działania skazane były na ogromny sukces. Już po paru godzinach od otwarcia salonów, do siedziby firmy spłynęło ponad 22 tysiące zamówień, przy wcześniejszych założeniach sprzedażowych na poziomie 100 tysięcy samochodów rocznie. Liczba ta czterokrotnie przewyższyła wcześniejsze plany. Doszło nawet do incydentów, gdzie przy licytacji jednego z modeli, w Teksasie, uczestniczyło 15 osób, a nabywca nocował z zakupionym samochodzie ze strachu, że jednak ktoś przebije jego, mimo wszystko, już wysoką ofertę.

Historia Mustanga dziś

Od historycznego wydarzenia, promocji i sprzedaży minęło ponad pół wieku. Samochód wciąż jest obiektem westchnień. Jest też marzeniem, o które nie każdy ma siłę i pieniądze walczyć. Dlatego tak popularny jest wynajem samochodów na ślub czy na imprezy. Wysmakowana sylwetka, chwytliwa nazwa i możliwość dowolnego sposobu konfiguracji może stać się częścią wyjątkowego wydarzenia dzięki firmą pasjonującym się motoryzacją, kochającym wyzwania i oferującym szczyptę luksusu dla każdego.
Trzy wersje nadwozia – Hardtop, Fastback i zadaszony kabriolet, sztywne zawieszenie, wzmocniony silnik, 4 przełożeniowa, manualna lub automatyczna skrzynia biegów i mocny silnik. Warto rozpatrzeć, jakim samochodem można pojechać na ślub. Szczególnie interesujący jest wynajem modelu z 1967 roku, który przeszedł lifting. Dzięki wydłużonej i poszerzonej karoserii samochód zdobył dodatkowe miejsce. Jest to szczególnie ważne przy jeździe w bogatej sukni ślubnej.
Dzięki temu dotarcie na imprezę jest nie tylko komfortowe i wygodne, ale robi zdecydowanie większe wrażenie. Podobnie jak w modelu z 1968 roku, gdzie wnętrze auta jeszcze bardziej powiększono, stwarzając niemal limuzynę.

 

Mustang GT Ford wynajem

Dlaczego Mustang jest najlepszy na śluby i imprezy?
Ostatniego, oryginalnego Mustanga sprzedano na początku lat 70-tych. Samochody nie przetrwał ostrzejszych przepisów w sprawie emisji spalin i kryzysu paliwowego. Klientom coraz mniej podobały się też liftingowane modele. Całe szczęście, 2004 roku Ford wrócił do modelu podobnego do prototypu. Choć wprowadzono w nim modernizacje, jest legendą i historią do dziś. Zagrał w filmach z Jamesem Bondem, w „Bullitt”, a w „Gone in 60 seconds” z 1974 roku Mustang był nawet wymieniony w obsadzie jako prawdziwy aktor. Nic więc dziwnego, że pojechanie do ślubu Mustangiem jest prawdziwym wydarzeniem.

Dodaj komentarz

Comments are closed.

Facebook